Документи

Повелете, погледнете ја брошурата

Е-пошта Печати PDF

vesna_leto-1258„Ако ме прашувате мене лично, јас не гледам никаква пречка зошто би било помалку романтично да се избираат мажи од убава, колоритна брошура, отколку во еден просечен бар во центарот на градот!“

Барбара Хенрих,

писателка, колумнист и есеист

  Колку пати сме се воодушевиле на нешто од каталог или брошура?! ...и сме посакале/побрзале да го имаме?! Многу!

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
Повеќе...
 

Фактура

Е-пошта Печати PDF

np05784967„Нашиот извозен систем е подржан од посебен софтвер кој во секое време ни кажува колку и кои фактури ни се ненаплатени. Истиот ни овозможува да ги планираме залихите, продажбата, дистрибуцијата и нормално да го анализираме бизнисот. “

Барбара Расел, IMDB-Pro

  Во деловниот свет фактурата е еден од поважните работи во бизнис работењето. Најчесто B2B (или: Од Бизнис За Бизнис) плаќањата се тесно поврзани со терминот „фактурирање“.

  Па што е тоа фактура?

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
Повеќе...
 

Newsletter - пишување што продава

Е-пошта Печати PDF

newsletter„Во билтенот може да напишеме што сакаме... и затоа го правиме да биде интересен и забавен во исто време – баш како свадба!“

Каландра Тери, организаторка на свадби

  Newsletter или на македонски: деловниот билтен можеби е најевтиното – но и најефективно средство во комуникацијата со клиентите.

  Неговата примарна цел е да ги информира купувачите и потенцијалните клиенти на бизисот за најновите случувања во вашиот домен на работа, како и за најновите случувања поврзани со работењето на вашата компанија.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
Повеќе...
 

Имаш визитка?

Е-пошта Печати PDF

rameshsharma„Секогаш со себе носам бизнис-картички. Дури и на одмор. Никогаш не се знае од кого ќе ја добиеш следната деловна прилика, а кога таа ќе се појави, неможеш да и кажеш дека си на одмор!“

Ен Мурфи, креативна уметничка

  Можеби денес се модерен бизнис детаљ, или знак на престиж, но верувате ли дека првите визит-карти се употребувале уште во 18-ти век, во времето на Луиј XIV- Кралот на Франција?! Со тогашните "Visite Biletes" или „Картички за посета“ гостите кои доаѓале на посета кај кралот ги носеле ваквите рачно напишани картички на кои се претставувале пред Неговото Височество и пред останатите гости.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
Последно освежено ( Понеделник, 18 Април 2011 12:49 ) Повеќе...
 

Изгответе кратка презентација на бизнисот

Е-пошта Печати PDF

watching-presentation5„Потребен е еден час подготовка за тоа што сакате да го кажете во презентација од една минута."

  Вејн Бургаф,Американски филозоф од 18-ти век

  Сте се нашле ли во ситуација да треба некому да објасните со што се занимава вашиот бизнис накратко? Ама многу, многу накратко...?

  Доколку сте претприемач, сигурно сте се нашле во ваква ситуација. И подоцна сигурно сте се запрашале: Дали точно го доловив целиот концепт на бизнисот? Дали соговорникот доби јасна слика за тоа што точно работам? Дали можеби нешто оставив неразјаснето?

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
Повеќе...
 
Страница 4 од 5

НБРМ

Прод.
Куп.
EUR
61.8318
61.2166
USD
53.111
52.5825
GBP
69.001
68.3145
CHF
55.9513
55.3946
SEK
6.4279
6.3639
NOK
6.6261
6.5602
JPY
0.4767
0.4719
DKK
8.3143
8.2316
CAD
42.1657
41.7462
AUD
42.0653
41.6468
Превземено на 22.07.2017

You are here: Почетна Основај Бизнис Документи