Документи

Кој е првиот документ што ми е потребен за бизнисот?

Е-пошта Печати PDF

employee-documentation„Документацијата е како сексот – кога е добра, тогаш е многу, многу, многу добра! Кога е лоша, тогаш е подобра од ништо.“ 

Дик Брендон, ИТ претприемач

  Кој е првиот документ што му е потребен за вашиот бизнис? Неформален, но сепак значаен – тоа е „неговото височество: Бизнис– планот“... или кај нас попознат уште и како Деловен план или Инвестициски план.

  Зошто Бизнис- планот е првиот документ кој што треба да го имете? Затоа што тој ќе преставува ваша прва и основна појдовна точка за тоа што се ви е потребно за да започнете со бизнисот. Еве и 5 причини зошто:
Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
Последно освежено ( Четврток, 31 Март 2011 10:43 ) Повеќе...
 
Страница 5 од 5

НБРМ

Прод.
Куп.
EUR
61.7949
61.1801
USD
52.3908
51.8695
GBP
69.1296
68.4417
CHF
52.8342
52.3085
SEK
6.2141
6.1523
NOK
6.3599
6.2966
JPY
0.4653
0.4606
DKK
8.3047
8.222
CAD
41.0516
40.6431
AUD
39.5311
39.1377
Превземено на 18.11.2017

You are here: Почетна Основај Бизнис Документи