5-те најлоши веб-страни на светските милијардери

Е-пошта Печати PDF

Funny-Business-ART

„Ниту еден човек не е толку богат, за да може да си го купи сопственото минато.“

Оскар Вајлд,
ирски автор

  Во маркетингот постои едно правило: „Никогаш немате втора шанса за да оставите прв впечаток“.

  За да го постигнете ова, секогаш треба да изгледате средено, убаво, функционално, професионално. Истото важи и за вашата компаниска веб-страна. Таа треба секогаш да изгледа атрактивно, модерно, брендирано и пред се – функционално.

  Сепак, ова се чени дека не важи за некои од познатите претприемачи- милионери или што е уште полошо – милијардери. Затоа што нели, целта на маркетингот е да ги убедите сите дека сте најдобри, а кога сте навистина најдобри, немате потреба од маркетинг, брендирање, или ’таму некаква си’ веб-страна.

  Според магазинот „Forbes“ ова се најлошите 5 веб-страни на некои од најбогатите луѓе на планетава:

1. Ворен Бафет (вториот најбогат американец) - Berkshire Hathaway, 46 милијарди $

Berkshire_Hathaway 

2. Елон Муск - Musk Foundation, 2.4 милијарди $

Musk_Fondation-n 

3. Дејвид Черитон (професорот кој им го напиша првиот чек на основачите на Google) - Stanford Professor’s Page, 1.3 милијарди $

 Standford_Professors_Page

4. Надхми Аучи (меѓународен инвеститор и тајкун со недвижнини) - General Mediterranean Holding, 1.5 милијарди $

 GMH-res

5. Карл Берг (за малку не влезе во листата на 400 најбогати) - Mission West Properties, 1 милијарда $

 MWP_hp

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 

НБРМ

Прод.
Куп.
EUR
61.8497
61.2343
USD
51.7095
51.195
GBP
70.1562
69.4581
CHF
53.3739
52.8428
SEK
6.4861
6.4215
NOK
6.6367
6.5707
JPY
0.4615
0.4569
DKK
8.3124
8.2296
CAD
42.1463
41.7269
AUD
41.2029
40.7929
Превземено на 23.09.2017

You are here: Почетна Основај Бизнис Документи 5-те најлоши веб-страни на светските милијардери