Почетно финасирање

Каде да барате пари за отпочнување бизнис

Е-пошта Печати PDF

 

piggy

„За да сакаш да бидеш претприемач, треба и да сакаш да бидеш сиромашен како претприемач!“

Шон Паркер, менаџер во Фаундерс Фонд

Почетното инвестирање или стартирање на малите бизниси секогаш е поголем или помал проблем! Започнувањето на нешто ново секогаш со себе ја носи онаа мала ронка сомнеж – дали ќе се успее?! Стартирањето на бизнис не е ништо поразлично. И, бидејќи малите (почетните) бизниси мора со себе да ја носат таа своја иновативност, креативност и по малку позитивна екстремност и оптимизам, тие и по природа се водат како „благо ризични“! Затоа е и малку веројатно дека некој 100% ќе верува во кој било почетен бизнис, и ќе сака комплетно да го финансира неговото постоење... освен вас, се разбира!

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
Повеќе...
 
Страница 5 од 5

НБРМ

Прод.
Куп.
EUR
61.8497
61.2343
USD
51.7095
51.195
GBP
70.1562
69.4581
CHF
53.3739
52.8428
SEK
6.4861
6.4215
NOK
6.6367
6.5707
JPY
0.4615
0.4569
DKK
8.3124
8.2296
CAD
42.1463
41.7269
AUD
41.2029
40.7929
Превземено на 23.09.2017

You are here: Почетна Основај Бизнис Почетно финасирање