Најдобрите компании за работа во 2013г.

Е-пошта Печати PDF

i love my job mugПронајдете работа што целосно ви одговара, и ќе додадете 5 дена на секој викенд.“

 

Х. Џексон Браун Јуниор,
автор на бестселерот ’Малата книга за животни инструкции’   

  Откако ви ги претставивме најперспективните бизнис-сектори за идната година, и најдобрите брендови на ’екс-ју’ просторите за оваа година, на ред се работодавачите...

  Компанијата „Гласдор“ (Glassdoor), која работи на меѓународните пазари на труд, и која е специјализирана  он-лајн заедница за вработување и унапредување на кариери, ја престави својата листа на 50те светски најдобри работодавачи. Оценувањето било вршено во текот на скоро цела календарска година, со помош на специјално изработен алгоритам, а во гласањето учествувале исклучиво вработените во компаниите, во периодот во кој работеле за истите.

  Ви ја претставуваме листата на 50 најдобри компании за кои вреди да се работи за 2013г., а на вас оставаме дали воопшто сакате, и во која од нив би ви било најдобро:

   1.Facebook

   2.McKinsey & Company

   3.Riverbed Technology

   4.Bain & Company

   5.M. D. Anderson Cancer Center

   6.Google

   7.Edelman

   8.National Instruments

   9.In-N-Out Burger

   10.Boston Consulting Group

   11.CareerBuilder

   12.Southwest Airlines

   13.Chevron

   14.LinkedIn

   15.Rackspace

   16.Gartner

   17.Akamai

   18.Shell Oil US

   19.Workday

   20.Cummins

   21.REI

   22.Salesforce.com

   23.Citrix Systems

   24.Trader Joe's

   25.Slalom Consulting

   26.Orbitz Worldwide

   27.MITRE

   28.JetBlue

   29.MasterCard

   30.Agilent Technologies

   31.Intel Corporation

   32.Hyatt

   33.Red Hat

   34.Apple

   35.General Mills

   36.MathWorks

   37.Fluor

   38.Qualcomm

   39.Digitas

   40.Biogen Idec

   41.Northwestern Mutual

   42.SAP

   43.IKEA

   44.Dow Chemical

   45.Boeing Commercial Airplanes

   46.Costco Wholesale

   47.Intermountain Healthcare

   48.Turner Broadcasting

   49.Eaton

   50.Starbucks

  Деталите околу оценките, компаниите, како и самиот процес на финалното рангирање можете да ги пронајдете тука.

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
 

НБРМ

Прод.
Куп.
EUR
61.7949
61.1801
USD
52.3908
51.8695
GBP
69.1296
68.4417
CHF
52.8342
52.3085
SEK
6.2141
6.1523
NOK
6.3599
6.2966
JPY
0.4653
0.4606
DKK
8.3047
8.222
CAD
41.0516
40.6431
AUD
39.5311
39.1377
Превземено на 18.11.2017

You are here: Почетна Развивај Бизнис Човечки ресурси Најдобрите компании за работа во 2013г.